Niżej omawiamy niektóre z tych najbardziejSkuteczne środki w profilaktyce chorób zboża

Wyniszczające choroby zbóż są wielkim problemem dla rolników, którzy mają z nimi do czynienia. Niektóre z nich, takie jak zaraza poprzez tiofanat metylowy preparaty i choroby wirusowe, muszą być leczone, nim pojawią się bardziej zaawansowane symptomy, ponieważ tylko w ten sposób można mieć szansę zabezpieczyć potencjał zbioru. Wykorzystanie zapobiegawczych rozwiązań wzmacniających wytrzymałość zboża przez gospodarza w odpowiednim czasie ma obowiązek pomóc w zapobieganiu wielu zagwozdkom chorobowym.

Obrona zboża przed chorobami - wskazane działania profilaktyczne

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest często znacznie bardziej skuteczne oraz ekonomiczne niż metody reaktywne w sezonie. Powszechnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia bądź też innego zboża należałoby się zaintrygować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Niżej omawiamy niektóre z tych najbardziej ważnych, które warto wdrożyć, żeby choroby pszenicy ozimej wiosną oraz pozostałe nie generowały większego kłopotu.

Wyselekcjonowane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• weryfikacja obecności azotu,

• specyfiki grzybobójcze Tiofanat metylowy 500 sc na pszenice.

Zwłaszcza właśnie sadzenie zboża w dobrym czasie jest istotne dla uniknięcia co niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem najlepszych momentów dla danego gatunku zboża zezwala na dłuższy okres wegetatywnego przyrostu - co w wypadku chorób takich jak choroby zbóż jarych ma w gruncie rzeczy gigantyczne znaczenie.

Nadmiernie wysokie ilości i wskaźniki żyzności azotu są w stanie sprawiać nadto grube, bujne drzewostany, które mogą mieć obniżoną cyrkulację powietrza i przenikanie światła, czyniąc plon znacznie bardziej podatnym na choroby dolistne, lub inne rodzaju fungicydy pszenica ozima. Jest to szczególnie prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - wygrana walka

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o rozmaitych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty obsiania, zgnilizna twardzikowa i wybór produktów o większej odporności bądź tolerancji na kluczowe szkodniki i choroby, takie jak karłowatość objawy może pomóc zmniejszyć niebezpieczeństwo znacznych strat. Główna forma wymienionej tu profilaktyki jako ochrona pszenicy ozimej przed chorobami grzybowymi ma tę poboczną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Warto też zwrócić uwagę na cieszący się coraz większą popularnością tebukonazol w pszenicy - przez wielu rolników ceniony jako skuteczna forma asekuracji.

Komentarze: 1


noavatar.png
Grudzień 2020-01-06

Zazwyczaj na motywie czerwca schodziliśmy do nas na lato

Najnowsze artykuły:

Top